Historia grupy i założenia szkoleniowe

Drużyna Cracovii rocznik 2006 powstała we wrześniu 2013 roku, zaczynaliśmy od grupy 4 chłopców,  a po 2 latach  w naszym roczniku,  w dwóch grupach trenuje prawie 40-stu chłopców i dziewczynek(a). W tym okresie rozegraliśmy bardzo wiele meczów z najlepszymi drużynami z regionu małopolskiego oraz krajowymi w tej kategorii wiekowej, regularnie gramy też z drużynami zza południowej granicy. Bardzo ważną dla nas rzeczą jest, że trenujące u nas dzieci , zarówno podczas meczów czy treningów nie są poddawane żadnej presji wynikowej, nikt też za dzieci z boku nie myśli (trener, rodzice). U nas nie usłyszysz , że dziecko ma się nie kiwać, nie grać indywidualnie oraz grać podaniami. Podczas gry i treningów główny nacisk kładziony jest przede wszystkim na kreatywność dziecka oraz wyszkolenie indywidualne (gry 1x1, dryblingi, technika użytkowa) , które na tym etapie jest najważniejsze. Na piękną dla oka grę podaniami,  czyli tzw "klepkę" przyjdzie czas w późniejszym okresie edukacji piłkarskiej, co nie znaczy , że u nas dzieci nie mogą tak grać, ale o tym decydują już na boisku sami.